Łatwy zwrot towaru
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
- Sprawdzone produkty
- Gwarantowana
wysyłka w 24h - Zapytaj o produkt
- Zalety:
- skuteczne zapobieganie brązowienia igieł
- do drzew i krzewów iglastych
- natychmiastowe działanie
- możliwe stosowanie w formie dolistnej lub doglebowej
Granulowany nawóz na brązowienie igieł to skuteczny sposób na uzupełnienie niedoboru magnezu w uprawie drzew i krzewów iglastych. Ten nowoczesny produkt może być stosowany, zarówno w formie nawożenie dolistnego, jak i doglebowego. Zawarte w nim siarczany magnezu rozpuszczają się bowiem całkowicie w wodzie oraz są dobrze przyswajalne przez rośliny. Ten magnezowo-siarkowy nawóz odznacza się skutecznym działaniem, dzięki czemu zjawisko występowania przebarwień ulega szybkiemu zahamowaniu. Produkt przywraca częściowo naturalny kolor igieł, które w wyniku niedoboru składników odżywczych, zaczęły brązowieć.
Zalety:
- skuteczne zapobieganie brązowienia igieł
- do drzew i krzewów iglastych
- natychmiastowe działanie
- możliwe stosowanie w formie dolistnej lub doglebowej
- przywrócenie naturalnego koloru uszkodzonym igłom
- zoptymalizowana ilość składników
- łatwo przyswajalne składniki
- wysoce wydajny produkt
- łatwy sposób użycia
- obecność siarki, która optymalizuje przemianę azotu
Magnezowo-siarkowy nawóz na brązowienie igieł stosowany jest w celu uzupełnienia potrzebnych składników odżywczych. Niedostateczna ilość magnezu sprawia, że igły ulegają przebarwieniom: od jasnozielonej, przez żółtą, po brązową barwę. Zaobserwowanie tego zjawiska i szybkie użycie produktu pozwala na skuteczne rozwiązanie problemu. Magnez, który stanowi ważny składnik chlorofilu, wspomaga przebieg wszelkich potrzebnych procesów przemiany energii, białek czy węglowodanów. Jego deficyt może prowadzić zatem do nieprawidłowego rozwoju uprawy. Sięgając po nawóz na brązowienie igieł, dostarczana jest również siarka, która zwiększa skuteczność pobierania i wykorzystania azotu (ten z kolei odpowiada za bujny wzrost roślin).
Ten nowoczesny produkt można stosować w dwóch formach: dolistnej i doglebowej. W pierwszym przypadku wystarczy użyć 3-5% roztworu nawozu. W drugim zastosować dawkę około 60-100 g/m2 na jedno drzewko. Nawóz magnezowo-siarkowy powinien być rozprowadzany równomiernie na powierzchni (w obrębie całej korony).
Skład: Magnez 16% (MgO), Siarka 32% (SO3)
Ciekawostki:
- nawożenie iglaków powinno odbywać się od wiosny do końca lipca
- szacuje się, że około 50% gleb w Polsce cechuje się niską zawartością magnezu w glebie - mimo to, wiele osób pomija ten składnik w nawożeniu
- magnez pobudza również system korzeniowy do rozwoju oraz wchłanianie składników odżywczych z gleby
- przyczyną brązowienie igieł może być także nadmiar lub niedobór wody oraz brak zabezpieczenia drzew przed zwierzętami domowymi
- magnez jest wypłukiwany z gleby w wyniku obfitych opadów, które mają najczęściej miejsce w okresie wczesnej wiosny
- brak potrzebnych minerałów (w tym szczególnie magnezu) jest częstszą przyczyną brązowienia igieł, niż działanie chorób grzybowych i szkodników
- dolistne nawożenie jest bardziej pracochłonne, ale skuteczniejsze (szczególnie w upalne dni, gdy podłoże jest bardzo suche)
Stosowanie:
Doglebowo – dla przezwyciężenia niedoboru magnezu w glebie stosuje się dawkę od 60 do 100 g/m2 (pod jedno drzewko). Przy stosowaniu pod pojedynczy krzew iglasty, nawóz rozsiewa się równomiernie na całej powierzchni w promieniu korony. Po zastosowaniu nawozu rośliny należy podlać wodą co zwiększy skuteczność nawożenia.
Dolistne – stosować 3–5% roztwór wodny nawozu (w zależności od wielkości roślin). W tym celu należy rozpuścić od 300 do 500 g Nawozu na brązowienie Igieł w 10 l wody i zastosować w formie oprysku.
Na drzewo przeznacza się od 0,5 do 1,0 l roztworu, przy czym należy zwrócić uwagę na równomierny oprysk wszystkich gałęzi.
Wykonujemy oprysk w temperaturze nieprzekraczającej 20°C, najlepiej wieczorem. Nie należy stosować oprysku w okresie suszy oraz w trakcie opadów atmosferycznych.
Oprysk wykonuje się od maja do końca sierpnia. Jeśli zachodzi taka potrzeba zabieg można powtórzyć kilkakrotnie w odstępie minimum 30-dniowym.
Wydajność:
50 g nawozu równa się zawartości około jednej garści.
Środki ostrożności:
W przypadku połknięcia należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku dostania się nawozu do oczu bądź błon śluzowych przemyć je dużą ilością wody. Przy długotrwałych pracach z nawozem należy używać rękawic ochronnych. W przypadku pylenia stosować środki ochrony dróg oddechowych i oczu. Chronić przed dziećmi!