Obornik

W tej kategorii oferujemy wysokogatunkowe naturalne nawozy. W atrakcyjnych cenach znajdziesz granulowany obornik kurzy, bydlęcy, koński. To uniwersalne produkty, które można stosować zarówno do upraw ogrodowych, jak i nawozić nimi balkonowe i domowe gatunki roślin doniczkowych. Dzięki nim dostarczysz niezbędne składniki odżywcze do rozwoju i kwitnienia. Do wyboru są różne opakowania, co pozwala dostosować ilość produktu do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do składania wygodnych zamówień online w sklepie internetowym gardenstart.pl.

( ilość produktów: 14 )

Obornik granulowany – właściwości i zalety

To świetna alternatywa dla obornika świeżego. Granulowana wersja jest poddana termicznej obróbce, która skutecznie niszczy chorobotwórcze patogeny. Do innych właściwości i zalet kurzego, końskiego i bydlęcego nawozu oferowanego w korzystnej cenie należałoby zaliczyć:

  • bogactwo mikroelementów – azot, fosfor, potas, magnez, wapń, które są niezbędne do procesów wzrostowych,
  • stopniowe uwalnianie się składników odżywczych – co sprawia, że rośliny otrzymują stałe źródło ważnych substancji
  • mniej intensywny zapach granulowanego obornika – w porównaniu do świeżego,
  • korzystny wpływ na strukturę gleby – poprawia jej zdolność do retencji wody i przyswajania składników odżywczych,
  • bezpieczeństwo dla ekosystemu – dzięki swojej organicznej strukturze i braku szkodliwych związków jest przyjazny dla podłoża i wód gruntowych,
  • wszechstronność – kurzy, koński czy bydlęcy - można stosować je i nawozić nimi drzewa, krzewy, warzywa, owoce itp.

Łatwość w aplikacji, przechowywaniu i transporcie oraz atrakcyjne ceny to kolejne zalety oferowanych naturalnych produktów.

Kiedy stosować i jak nawozić rośliny obornikiem granulowanym?

Produkt stanowi doskonały preparat do zasilania warzywnika. Można go stosować punktowo lub nawozić posypowo dawkami zalecanymi przez producenta. Obornik granulowany koński, kurzy i bydlęcy nadają się do aplikacji przez cały okres wegetacyjny. Dawkowanie jesienne wykonuje się najczęściej we wrześniu i październiku przed pierwszymi przymrozkami. To czas na przygotowanie gleby do kolejnych sezonów. Składniki zawarte w granulacie mają wystarczająco dużo czasu, aby zaszła w nich transformacja fizykochemiczna. Dzięki temu mikroelementy pokarmowe stają się lepiej przyswajalne dla roślin od wczesnej wiosny. To szczególnie ważne w przypadku warzyw i owoców wcześnie zaczynających swoje procesy rozwojowe.

Warto więc wiedzieć, jak stosować naturalne kurze, bydlęce i końskie substraty oraz kiedy nawozić obornikiem granulowanym.

pixel