Nawozy do warzyw i owoców

Zajmujesz się uprawą warzyw we własnym ogrodzie? Chcesz podnieść żyzność gleby i cieszyć się bujnymi plonami? Zależy Ci na smacznych produktach prosto z własnego podwórka? Nic prostszego – wystarczy, że wykorzystasz dostępne w naszej ofercie nawozy do warzyw! Każdy z produktów zawiera zestaw cennych składników odżywczych, które wnikają w strukturę gleby i pomagają w prawidłowym rozwoju poszczególnych roślin. Ponadto skutecznie chronią je przed chorobami. Wybierz jedną z dostępnych opcji i ciesz się smacznymi warzywami!

 

( ilość produktów: 96 )

Organiczny nawóz do warzyw, czyli podstawa bogatych plonów

Najczęściej podczas uprawy warzyw stosuje się naturalny nawóz, który zawiera wyłącznie materię organiczną. Tego rodzaju produkty są w pełni bezpieczne dla roślin użytkowych, a jednocześnie skutecznie użyźniają podłoże i wzmacniają plony. Zazwyczaj wykorzystuje się je podczas przygotowywania ziemi pod uprawę. Przed planowanym siewem należy stosowany nawóz wymieszać z wierzchnią warstwą gleby. To poprawi strukturę podłoża, a także wprowadzi do niego cenne mikroorganizmy.

Odpowiednio dobrane produkty przyczynią się też do odkwaszenia podłoża za sprawą zawartości określonych surowców pochodzenia naturalnego. Wśród dostępnych tego typu towarów można wskazać m.in.:

  • obornik koński,
  • obornik bydlęcy,
  • obornik kurzy.

Przed zakupem każdego z nich warto zapoznać się z tym, jak każdy z nich wpływa na właściwości gleby oraz do jakiego podłoża jest dostosowany. Jeśli chcesz kupić bionawóz do warzyw – w naszej ofercie znajdziesz bogatą ofertę produktów składających się wyłącznie z naturalnych składników. Ponadto poza obornikiem w asortymencie jest dostępna też kreda pochodzenia naturalnego, która także pomoże w uzyskaniu satysfakcjonujących plonów. Oprócz wybrania produktów dostępnych w sklepie, dbając o swoje warzywa, warto pamiętać o tym, aby stosować również nawozy zielone i kompost, które można uzyskać samemu w swoim ogrodzie.

Kiedy stosować nawozy mineralne w uprawie warzyw?

Obornik, nawóz zielony czy kompost to nie wszystko, co może być przydatne podczas uprawy warzyw. Naprzemiennie z nimi można również stosować produkty mineralne. Wiosną doskonale sprawdzą się produkty azotowe, np. mocznik, saletrzak magnezowy czy też saletry amonowe. Prawidłowo stosowane tego rodzaju nawozy pod warzywa sprawią, że dynamika wzrostu roślin będzie większa, a co za tym idzie, szybciej uzyskasz bogate plony.

Na początku wegetacji świetnie sprawdzą się produkty fosforowe. Dzięki nim można skutecznie pobudzić kwitnienie, a także stymulować rozwój systemu korzeniowego. Nie należy również zapominać o wariantach z wysoką zawartością potasu – ich zadaniem jest ochrona plonów przed niebezpiecznymi chorobami mogącymi skutkować znacznymi stratami. W tym celu warto zaopatrzyć się m.in. w siarczan potasu, a także saletrę potasową.

Nawozy dedykowane pod uprawę określonych warzyw

Dobrym wyborem jest również nawóz pod warzywa przeznaczony do uprawy konkretnego ich rodzaju, np. pomidorów czy papryki. Tego rodzaju produkty zawierają niezbędne składniki potrzebne podczas sadzenia oraz wzrostu danych roślin. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się nad doborem produktów dopasowanych do zasilania warzyw niezbędnymi substancjami. Niezależnie od tego, czy szukasz u nas produktów do nawożenia pomidorów, papryki czy innych warzyw – w sklepie Gardenstart znajdziesz bezpieczne, a przy tym skuteczne nawozy.

Nawozy pod warzywa w ofercie Gardenstart

Sklep internetowy Gardenstart oferuje produkty dostosowane do stosowania podczas uprawy warzyw w ogrodzie, a także na balkonie czy w szklarni. Ważne jest dla nas to, aby klient zawsze mógł cieszyć się pożądanymi plonami, a stosowanie nawozu nie stanowiło dla niego problemu. Dlatego znajdziesz u nas zarówno wariant płynny, szybko docierający do korzeni roślin, jak i nawóz granulowany o dłuższym działaniu.

Masz wątpliwości, jaki produkt wybrać? Zapraszamy do kontaktu – wspólnie podejmiemy najlepszą decyzję. Ekonawóz, produkt do stosowania wczesną wiosną czy jesienią – niezależnie od tego, czego szukasz, u nas znajdziesz produkt, który pozytywnie wpływa na glebę, rośliny i zapewnia im prawidłowy rozwój.

pixel