Nawozy do kwaśnolubnych

Twój ogród zdobią rododendrony i różaneczniki? Zależy Ci na tym, aby posadzone azalie i hortensje szybko urosły? Chcesz cieszyć się słodkimi borówkami z własnego ogrodu? Nasze nawozy do roślin kwaśnolubnych pomogą Ci w uzyskaniu pięknego ogrodu i bogatych zbiorów! Oferowane produkty zawierają zestawy cennych składników pokarmowych, umożliwiających krzewom prawidłowy rozwój, wzrost, kwitnienie i owocowanie. Zapraszamy do poznania pełnej oferty!

 

( ilość produktów: 46 )

Jak wybrać odpowiedni nawóz do roślin kwaśnolubnych?

Nawóz przeznaczony do kwiatów i krzewów kwaśnolubnych to obowiązkowe wyposażenie każdego, kto chce wspomóc rozwój roślin wymagających podłoża o niskim odczynie gleby. Odpowiednio zbilansowane nawozy przeznaczone do roślin kwaśnolubnych nie tylko zakwaszą glebę, ale również dostarczą roślinom składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego wzrostu.

Również produkty wykorzystane podczas jesiennego nawożenia pozwolą roślinom bezpiecznie przetrwać okres przymrozków, a nawet bezśnieżnych zim, kiedy brak pokrywy śniegowej może łatwo doprowadzić do przemarzania części nadziemnych roślin. Dlatego tak ważna jest zawartość potasu i fosforu, które są kluczowymi składnikami w ochronie przed przemarzaniem, gwarantując tym samym dobre przezimowanie i pełen wigoru wiosenny start roślin.

Jeśli stawiasz na efektywność nawożenia, pamiętaj, aby wybierać wyłącznie produkty od sprawdzonych dostawców – tylko wtedy masz pewność, że będą prawidłowo dopasowane do wymagań pokarmowych roślin kwasolubnych.

Niezwykle istotne dla skuteczności nawożenia jest ustalenie wielkości dawki nawozu. W tym celu warto wziąć pod uwagę wielkość roślin. Dokładne wytyczne zawsze można znaleźć na opakowaniu. Pamiętajmy, że nie nawozimy rośliny bezpośrednio pod pniem. Korzenie sięgają znacznie dalej, dlatego obsypujemy rośliny w promieniu, który odpowiada wielkości jego korony lub pokroju krzewu. Rozsypany granulat mieszamy z wierzchnią warstwą gleby i podlewamy.

Nawóz do roślin kwaśnolubnych wiosenny i letni powinien zawierać potas, fosfor, azot, a także magnez i siarkę. Odpowiednio zbilansowane składniki pokarmowe dostosowane do konkretnego gatunku kwiatów czy krzewów pozwolą cieszyć się pięknymi plonami, a w przypadku uprawy borówek – owocami o soczystym kolorze i słodkim smaku.

Nawóz do roślin kwaśnolubnych w płynie czy granulowany – co wybrać?

Aby odżywić rośliny uprawiane w ogrodzie, konieczne jest zastosowanie odpowiedniego nawozu. Możesz wybierać między produktami granulowanymi oraz w formie płynnej. Należy przy tym pamiętać, żeby odpowiednią ilość nawozu płynnego rozcieńczyć w wodzie i dopiero otrzymanym roztworem podlewać rośliny. Która opcja sprawdzi się lepiej? Warianty rozpuszczalne w wodzie są od razu dostępne dla roślin. Pozwala to na szybkie uzupełnienie niedoborów, jednak sprawia, że nawożenie trzeba często powtarzać.

Nawozy płynne możemy stosować doglebowo – podlewając rośliny – co sprawdza się zwłaszcza w przypadku roślin uprawianych w donicach. Możemy również nawóz płynny aplikować w formie oprysku, czyli dolistnie. Taka forma to szybkie działanie interwencyjne, mające na celu jak najszybsze uzupełnienie braków pokarmowych. To właśnie niedobory składników pokarmowych są najczęściej widoczne na liściach, które w zależności od brakujących składników zmieniają swoją barwę na żółtą, fioletową lub brązową.

Nawozy granulowane zazwyczaj działają około miesiąca, dlatego ich stosowanie jest mniej czasochłonne. Taka forma jest idealna do nawożenia rabat.

Systematyczne stosowanie nawozu, który został odpowiednio dobrany do potrzeb roślin, bez wątpienia przyczyni się do ich odpowiedniego wzrostu i rozwoju. Warto też zaznaczyć, że w naszej ofercie dostępne są praktyczne zestawy zawierające kilka rodzajów nawozów, które mogą zmieniać odczyn gleby i odżywić uprawiane rośliny.

Dostarcz roślinom substancje odżywcze z naszymi nawozami

Niezależnie od tego, czy planujesz jesienne nawożenie roślin wieloletnich, czy szukasz produktu do użycia wiosną, w naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebują Twoje rośliny. Nawozy do roślin kwaśnolubnych możemy dopasować do konkretnych typów roślin. W naszej ofercie znajdziecie uniwersalny nawóz do roślin kwaśnolubnych, ale także nawóz do magnolii, nawóz do hortensji, nawóz do borówek, nawóz do rododendronów i różaneczników. Jeśli nie wykonujecie badania gleby, najlepiej zastosować nawóz przeznaczony dla konkretnych roślin. W ten sposób unikniemy przenawożenia, które może być również szkodliwe dla roślin, co niedobory składników pokarmowych.

W razie wątpliwości, na którą z dostępnych opcji postawić, zapraszamy do kontaktu – doradzimy, jaki produkt spełni Twoje oczekiwania.

pixel