Nawozy uniwersalne

Właściwie każda roślina potrzebuje regularnego nawożenia, zwłaszcza jeśli rośnie w glebie ubogiej w składniki pokarmowe. Nawóz uniwersalny pomaga dostarczyć Twojemu ogrodowi mikro- i makroelementów niezbędnych do prawidłowego wzrostu. Przekonaj się, jak nasze produkty poprawiają wygląd krzewów oraz obfitość plonów w ogródkach przydomowych i nie tylko.

 

( ilość produktów: 131 )

Nawóz uniwersalny jedno- i wieloskładnikowy

Przeważająca część produktów w tej kategorii to nawozy uniwersalne wieloskładnikowe. Co to oznacza? Jak wskazuje nazwa, taki granulowany nawóz zawiera cały kompleks składników odżywczych, w tym podstawowe makroelementy:

  • azot odpowiedzialny za wzrost i prawidłowy rozwój roślin,
  • fosfor wspomagający działanie systemu korzeniowego wielu roślin domowych i nie tylko,
  • potas poprawiający gospodarkę wodną oraz wzmacniający rośliny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Uniwersalny nawóz do krzewów owocowych czy ozdobnych to jednak nie wszystko, co mamy w magazynie. Nawóz granulowany występuje również w postaci jednoskładnikowej, np. w formie saletry wapniowo-amonowej, siarczanu magnezu albo siarczanu potasu. Stosowanie nawozu tego rodzaju jest dość trudne dla początkujących ogrodników, ponieważ trzeba znać żyzność gleby oraz jej pH. Na podstawie tych informacji można dobrać odpowiedni produkt i wtedy go wykorzystać.

Aby zapewnić sadzonkom intensywny wzrost, wymieszaj wybrany nawóz jednoskładnikowy z warstwą gleby przed sadzeniem krzewów ozdobnych. Inne rośliny kwitnące także podziękują Ci w formie dużych, pięknie wybarwionych kwiatostanów.

Jesienny nawóz uniwersalny do roślin ogrodowych

W naszej ofercie oprócz nawozów jedno- i wieloskładnikowych można także wyróżnić m.in. uniwersalne nawozy jesienne. Taki nawóz do ogrodu służy do przygotowania podłoża na przyszłoroczne nasadzenia, a roślin – na przetrwanie zimy. Ze względu na porę roku środki jesienne nie zawierają azotu odpowiedzialnego za szybki wzrost wielu rodzajów roślin. Jeśli planujesz przeprowadzenie nawożenia przedsiewnego wiosną lub nawożenia wspomagającego rozwój roślin zielonych latem, wybierz nawóz uniwersalny tradycyjny.

Nawozy uniwersalne do roślin ozdobnych i nie tylko

Przedstawiony w tej kategorii nawóz działa pozytywnie na rośliny ozdobne, domowe i ogrodowe – zwiększa odporność oraz jakość plonów. Uniwersalny nawóz zastosuj również do roślin doniczkowych, które mają dostęp do tego samego podłoża, a z pewnością szybko zauważysz widoczne efekty – sprawdź! Wystarczy, że zastosujesz się do wskazówek producenta, a unikniesz ryzyka przenawożenia, zapewniając roślinom dawkę składników pokarmowych. Wykorzystuj go przez cały okres wegetacji co 3 lub 6 miesięcy.

Oferta naszego sklepu internetowego zawiera wiele środków w postaci granulatu lub płynu do skutecznego nawożenia – taki wydajny koncentrat wystarczy rozpuścić w wodzie, a granulki wymieszać z glebą. Preparaty znajdziesz także w kilku różnych rozmiarach, zatem z pewnością szybko dobierzesz produkt idealny dla siebie i swojego ogrodu. W razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji!

pixel