Łatwy zwrot towaru
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
- Sprawdzone produkty
- Gwarantowana
wysyłka w 24h - Zapytaj o produkt
- Zalety:
- nawóz pobudza rośliny do intensywnego wzrostu oraz krzewienia
- forma granulowana ułatwia regularny wysiew
- to wieloskładnikowy i uniwersalny nawóz
- odznacza się dobrą rozpuszczalnością i przyswajalnością przez rośliny
Saletrzak z magnezem to uniwersalny nawóz azotowy o szerokim zastosowaniu. Jest chętnie wykorzystywany zarówno przy profesjonalnych uprawach, jak i w domowych warunkach. Sprawdzi się w skutecznym nawożeniu roślin ogrodowych, balkonowych i domowych. Można go zastosować zarówno do odżywienia gleb, w których rosną kwiaty, warzywa, owoce oraz zioła, jak i użyźnienia podłoża dla krzewów i drzew. Uniwersalny saletrzak z magnezem może być także wykorzystywany do nawożenia trawników, iglaków oraz innych roślin kwaśnolubnych. Zawiera 27% azotu i 4% magnezu oraz jest dostępny w formie granulowanej.
Zalety:
- nawóz pobudza rośliny do intensywnego wzrostu oraz krzewienia
- forma granulowana ułatwia regularny wysiew
- to wieloskładnikowy i uniwersalny nawóz
- odznacza się dobrą rozpuszczalnością i przyswajalnością przez rośliny
- dodatkowa zawartość magnezu
- wykorzystywany do pielęgnacji roślin ogrodowych, domowych, balkonowych, a także do iglaków, trawników, różnych gatunków kwiatów, warzyw, owoców, ziół, krzewów i drzew oraz do roślin kwaśnolubnych
- saletrzak nie zakwasza gleby
Saletrzak z magnezem w formie granulowanej jest nawozem wykorzystywanym przez niemalże każdego ogrodnika i sadownika. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu cieszy się popularnością zarówno w środowisku profesjonalnych ogrodników, jak i osób zajmujących się uprawą roślin hobbystycznie. Środek może być wykorzystywany do każdego rodzaju gleb i wszystkich roślin. Zastosowanie tego nawozu poleca się również do słabo rozkrzewionych i późno sianych plantacji oraz do roślin wymagających intensywniejszego odżywienia po zimie. Odpowiednie nawożenie gleby pomaga roślinom w pobieraniu z niej najważniejszych składników pokarmowych niezbędnych do ich prawidłowego wzrostu, zwiększenia odporności na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także ładnego wybarwienia i jakości plonów. Kluczowe w uprawie roślin pierwiastki, takie jak azot oraz magnez, są zawarte w saletrzaku w proporcji 27-4. To nawóz uniwersalny, który przy odpowiednim przechowywaniu, może posłużyć ogrodnikom i sadownikom nawet przez kilka sezonów.
Skład: Azot 27% (N), Magnez 4% (MgO)
Ciekawostki:
- azot w formie azotanowej wpływa na szybkie działanie nawozu i skuteczny wzrost roślin w każdych warunkach
- magnez odpowiada za magazynowanie białek, cukrów oraz tłuszczów w organach roślin
- forma azotanowa (saletrzana) ułatwia roślinom pobieranie z gleby makro- i mikroelementów, takich jak: magnez, wapń, potas oraz sód
- magnez ma wpływ na rozwój systemu korzeniowego roślin niezależnie od pH gleby
- nawożenie roślin nie tylko je odżywia, ale także wpływa na właściwości chemiczne gleby
Stosowanie:
50 g nawozu równa się zawartości około jednej garści.
Wydajność:
Groch, fasolę, rzodkiewkę nawozimy w dawce 1,5-1,8 kg/100m2.
Burak ćwikłowy, ziemniak, wczesna marchew, pietruszka, cebula, ogórek, pomidor, sałata, szpinak, koper, jarmuż, kalarepa, czosnek, brukiew, bób są nawożone w dawce 2,9-5,4 kg/100m2.
Dynia, chrzan, por, seler, późna marchew, szpinak nowozelandzki, szparag, kapusta wczesna, włoska, pekińska, brokuł, cykoria sałatowa są nawożone w dawce 5,4-7,3 kg/100m2.
Kalafior, kapustę późną i rabarbar nawozimy w dawce 7,3-9,1 kg/100m2.
Truskawki nawozimy w dawce 1,4-2,9 kg/100m2.
Maliny nawozimy w dawce 2,2-3,6 kg/m2.
Agrest i porzeczki nawozimy w dawce 2,9-4,4 kg/100m2.
Sady młode (1-4 lata) nawozimy w dawce 2,2-4,4 kg/100m2.
Sady owocujące powyżej 4 lat nawozimy w dawce 3,6-7,3 kg/100m2.
Środki ostrożności:
Działa drażniąco na oczy. Chronić przed dziećmi. Dokładnie umyć ręce po użyciu. Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.