Łatwy zwrot towaru
KUP LUB ODBIERZ W NASZYM SKLEPIE
- Sprawdzone produkty
- Gwarantowana
wysyłka w 24h - Zapytaj o produkt
- Zalety:
- wpływ na bujny wzrost i obfite owocowanie
- brak negatywnego wpływu na smak owocówn
- poprawa zdrowotności roślin
- wysoka wydajność
Rozpuszczalny nawóz do truskawek i malin to skuteczny sposób na uzyskanie długotrwałego oraz obfitego owocowania, zarówno w uprawach amatorskich, jak i towarowych. Za sprawą przemyślanego składu, opartego na makro- i mikroelementach, produkt ten zaspokaja wszelkie potrzeby pokarmowe roślin. Co, więcej jego krystaliczna i w pełni rozpuszczalna forma sprawia, że wszystkie składniki są przez nie dobrze przyswajalne. Jego stosowanie wpływa również na poprawę zdrowotności roślin oraz przekłada się pozytywnie na walory smakowe owoców. Krystaliczny nawóz do truskawek i malin może być z powodzeniem stosowany w przypadku upraw gruntowych, jak i tych w tunelach foliowych.
Zalety:
- wpływ na bujny wzrost i obfite owocowanie
- brak negatywnego wpływu na smak owoców
- poprawa zdrowotności roślin
- wysoka wydajność
- zbilansowana ilość składników (NPK 12-12,5-25)
- obecność magnezu w składzie
- rozpuszczalna formuła (szybkie działanie)
- produkt nadaje się zarówno do amatorskich, jak i towarowych upraw truskawek i malin
- zastosowanie w przypadku upraw gruntowych oraz w tunelach foliowych
Krystaliczny nawóz na truskawki i maliny to prawidłowo zbilansowana porcja makro- i mikroelementów, której zastosowanie przyczyni się do uzyskania większych plonów z plantacji. Dzięki w 100% rozpuszczalnej formule, produkt odznacza się błyskawicznym działaniem oraz jest doskonale przyswajalny przez rośliny. Jego zastosowanie zapewnia nie tylko długotrwałe i intensywne owocowanie, ale chroni również plantacje przed rozmaitymi chorobami i wzmacnia przed okresem zimowania. Dzieje się tak, ponieważ w składzie tego rozpuszczalnego nawozu do truskawek i malin znajduje się: 12% azotu, 12,5% fosforu i 25% potasu. Dodatkowo, został on wzbogacony o magnez, który stanowi jeden z głównych składników chlorofilu. Jego obecność wspomaga zatem przebieg procesu fotosyntezy, a tym samym przekłada się na ilość otrzymanego plonu.
Wieloskładnikowy nawóz na truskawki i maliny powinien być stosowany w formie roztworu wodnego (1 łyżeczka rozpuszczona w 5 l wody), w okresie od kwietnia do lipca. Między kolejnymi zabiegami, warto zachować 14-dniowe odstępy (w czasie kwitnienia 7-dniowe).
Skład: Azot 12% (N), Fosfor 12,5% (P2O5), Potas 25% (K2O), Magnez 4% (MgO), Siarka 16% (SO3) z mikroskładnikami pokarmowymi
Ciekawostki:
- delikatne systemy korzeniowe truskawek i malin wymagają zastosowania nawozów, które nie zawierają dużej ilości toksycznego chloru
- brak szkodliwych chlorków w nawozie przekłada się pozytywnie na walory smakowe owoców
- maliny i truskawki preferują lekkie, dobrze przepuszczalne gleby
- w 2012 roku Polska była największym producentem malin na świecie (od wielu lat znajduje się także na liście największych producentów truskawek)
- maliny i truskawki są atakowane przez te same choroby i szkodniki - nie powinny być zatem sadzone w pobliżu, aby nie sprzyjać ich rozwojowi
- wyłącznie nawozy o zbilansowanej ilości składników stymulują naturalną odporność roślin
Stosowanie:
Nawóz stosować w odstępach 14-dniowych w postaci roztworu wodnego, rozpuszczając 1 łyżeczkę nawozu w 5 l wody (1 g nawozu na 1 l wody). Nawozić od wczesnej wiosny do końca sierpnia, podlewając rośliny do uzyskania wymaganej wilgotności podłoża. Podczas kwitnienia i owocowania zalecaną dawkę stosować co 7 dni, uważając, aby nie polewać kwiatów.
Wydajność:
Opakowanie wystarczy do przygotowania 250 l roztworu.
Środki ostrożności:
W przypadku połknięcia należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku dostania się nawozu do oczu bądź błon śluzowych przemyć je dużą ilością wody. Przy długotrwałych pracach z nawozem należy używać rękawic ochronnych. W przypadku pylenia stosować środki ochrony dróg oddechowych i oczu. Chronić przed dziećmi!
Ten nawóz zawiera mocznik, który może uwalniać amoniak i wpływać na jakość powietrza. W zależności od miejscowych warunków należy wprowadzić odpowiednie środki zaradcze.