Pomidory i papryka prosto z ogródka - zdrowe i smaczne

2020-02-28
Pomidory i papryka prosto z ogródka - zdrowe i smaczne

Pomidory i papryka prosto z ogródka - zdrowe i smaczne

Szukasz produktów spożywczych niezawierających w sobie pestycydów i innych groźnych dla zdrowia człowieka substancji chemicznych? Odpowiedzią na obecną sytuację na rynku są owoce i warzywa oznaczone symbolem BIO i EKO, które świadczą o hodowli roślin bez użycia szkodliwych substancji, jednak ich cena jest wyższa. Konsumenci decydują się więc coraz częściej na sadzenie warzyw i owoców w przydomowych ogródkach, dzięki czemu oszczędzają sporo gotówki, a także wiedzą dokładnie, jaką jakością odznaczają się wyhodowane produkty. Dowiedz się, jak zadbać o warzywa w swoim ogródku i jaki nawóz do pomidorów i papryki będzie najlepszy.

Odpowiedni nawóz najlepszym przyjacielem każdego ogródka warzywnego

Jeśli chcesz zacząć hodować własne warzywa i owoce, nie wystarczy kupić nasionka i umieścić je w pojemniku z jakąkolwiek glebą. Podłoże pod sadzonki należy bowiem najpierw odpowiednio przygotować, a zaniedbanie tej czynności prowadzić może do obniżenia wydajności i jakości plonów, bądź nawet całkowitego zatrzymania etapu kiełkowania nasion. Gleba do uprawy warzyw powinna być przewiewna i przepuszczalna, a także szybko się nagrzewać.

Pożądaną postać i optymalne właściwości podłoża uzyskać można w wyniku przekopania jego warstwy i pozostawienia w tej postaci przez całą zimę. Mróz i woda powodują bowiem, że gleba kruszy się, a po jej rozgrzebaniu na wiosnę charakteryzuje strukturą doskonałą do sadzenia warzyw. Aby uprawa warzyw była skuteczna i obfita w plony, podłoże pod ogródek musi także zawierać w sobie odpowiednią ilość potrzebnych do rozwoju roślin składników pokarmowych. W celu użyźnienia gleby warto zastosować jeden z preparatów wieloskładnikowych, na przykład nawóz uniwersalny Garden Start, który nadaje się do zasilania większości hodowanych w warzywniaku gatunków roślin. Jego formuła o niskiej zawartości chlorków sprawia, że produkt ten wyróżnia szerokie spektrum zastosowań. Nawozu uniwersalnego Garden Start używać można przede wszystkim w celu odżywiania rosnących w ogrodzie warzyw i owoców, lecz świetnie sprawdza się także w uprawie pod osłoną, a nawet w pielęgnacji kwiatów i roślin ozdobnych. Okres stosowania preparatu przypada na miesiące od marca aż do sierpnia.

Jak wybrać nawóz do pomidorów i papryki?

Uprawę warzyw wspomaga również nawóz do pomidorów i papryki, czyli kolejny spośród wieloskładnikowych produktów o tym zastosowaniu. Preparat dostępny jest pod postacią suchych granulek, czyli w formule pozwalającej na stopniowe uwalnianie składników odżywczych bez ryzyka przenawożenia rośliny. Produkt ten posiada eko certyfikat oznaczający, że ponad połowa jego składu pochodzi z naturalnie występującej materii organicznej. Taka kompozycja nawozu do pomidorów i papryki gwarantuje Ci więc obfite, smaczne i przede wszystkim zdrowe plony roślin. Stosowanie preparatu przyczynia się również do lepszego wybarwienia owoców, a także przedłuża okres ich przydatności do spożycia.

Ekologiczny, uniwersalny i równie skuteczny nawóz organiczny

Godnym uwagi produktem jest także najbardziej podstawowy typ nawozu, czyli obornik granulowany dostępny w formie suchych granulek, różniący się właściwościami w zależności od gatunku zwierzęcia, od którego uzyskano surowiec niezbędny do produkcji nawozu. Ten preparat charakteryzuje się składem pochodzenia naturalnego uzyskanym w wyniku zaawansowanych metod produkcji takich jak suszenie oraz procesy fermentacji. Dzięki dbałości o każdy etap powstawania obornika granulowanego uzyskana w ich efekcie formuła stanowi gwarancję produktu pozbawionego niepożądanych nasion chwastów oraz szkodliwych środków ochrony roślin.

Dzięki stałej strukturze nawozu jego aplikacja i dozowanie nie będą stanowić dla Ciebie problemu - ani dla zaawansowanego ogrodnika, jak i sezonowego działkowca chcącego cieszyć się zdrowymi warzywami z przydomowych grządek. Obornik pod postacią granulek charakteryzuje się też bezzapachową formułą przy zachowaniu pierwotnych właściwości jego świeżego odpowiednika. Okres nawożenia przypada na czas od marca aż do listopada i dotyczy nie tylko roślin uprawnych, lecz również odmian szklarniowych i doniczkowych.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel