Obornik koński w uprawach szklarniowych
Obornik koński w uprawach szklarniowych
Uprawa w szklarni pomidorów, papryki czy ogórków zwiększa potencjalny plon i zmniejsza ryzyko porażenia chorobami. Warunkiem jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Obornik Koński zwiększa temperaturę, Nawóz Uniwersalny Garden Start stymuluje młode siewki do rozwoju, Nawóz do Pomidorów i Papryki rozpuszczalny dostarcza niezbędnych składników w fazie kwitnienia i zawiązywania owoców. Dla amatorów ekologicznych upraw szklarniowych polecamy Eko Start Nawóz do Warzyw i Ziół, a także Eko Start Nawóz ekologiczny do Pomidorów i Papryki. Do cebuli, pomidorów i ogórków nada się również Nawóz Siarczan Potasu granulowany.
Jakie warzywa i owoce uprawiać w szklarni?
Uprawa pomidorów w szklarni, ogórków pod osłonami. Mówi się, że najlepiej smakują warzywa i owoce z własnego ogródka. Uprawa szklarniowa to najlepszy sposób na wydłużenie ich sezonu wegetacyjnego i uprawę ciepłolubnych gatunków, którym nie po drodze z polskim klimatem. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wstawienie szklarni do przydomowego ogrodu. Przy stworzeniu optymalnych warunków plony mogę być zdrowe i obfite, ale nie wszystkie rośliny nadają się do uprawy szklarniowej. Jakie warzywa i owoce uprawiać w szklarni? Doskonale sprawdzą się tu pomidory, papryka, ogórek, bakłażan, arbuz, melon, rzodkiewka, sałata i cebula. Całą gamę produktów do ich hodowli znajdziesz na stronie naszego sklepu ogrodniczego gardenstart.pl.
Jak założyć uprawę warzyw i owoców w szklarni?
Posiadanie szklarni w ogrodzie ma bardzo wiele zalet, ale żeby móc cieszyć się plonami przez niemal cały rok najpierw trzeba taką szklarnię zbudować. Jak założyć uprawę warzyw i owoców w szklarni? Do amatorskiej uprawy wystarczy szklarnia nieogrzewana. Na rynku dostępne są zarówno gotowe konstrukcje, jak i elementy do stworzenia własnej szklarni. Można ją również wykonać z materiałów recyklingowanych, np. starych okien, szyb czy prętów pozostawionych po remoncie. Po postawieniu wybranej konstrukcji należy przygotować glebę pod uprawę roślin.
Obornik koński w uprawach szklarniowych
Kiedy gleba w szklarni jest już przekopana i gotowa do wysiewu, trzeba się zastanowić, co chcemy zasadzić. W uprawie szklarniowej sprawdzą się najróżniejsze rośliny, w tym np. pomidory czy papryka. Zarówno warzywa, jak i owoce potrzebują dobrego nawozu. Uniwersalny Obornik Koński to doskonały wybór w uprawach szklarniowych. Regularne stosowanie przekłada się na świetną kondycję i prawidłowy wzrost roślin. Obornik Koński Granulowany nie posiada nasion chwastów i szkodliwych patogenów, przez co jest w pełni bezpieczny. Ponadto w przypadku uprawy warzyw i owoców w szklarniach produkt podnosi temperaturę podłoża, co stymuluje ich rozwój. Wysuszony nawóz nie wytwarza nieprzyjemnego zapachu i jest w pełni bezpieczny dla użytkowników oraz środowiska.
Nawóz Ekologiczny do Warzyw i Ziół w uprawie szklarniowej
W przydomowej szklarni obok warzyw warto zasadzić również zioła. To właśnie one odpowiadają za niepowtarzalny smak oraz aromat w naszej kuchni. Jakie zioła do szklarni? Do uprawy szklarniowej nadają się m.in. bazylia, oregano, pietruszka i mięta. Zioła, także te z naszego ogrodu, najlepiej czują się na nasłonecznionych stanowiskach i w glebie o wysokiej zawartości próchnicy, dlatego warto pobudzać ją odpowiednimi dawkami nawozu. Właśnie w tym celu powstał Nawóz Ekologiczny do Warzyw i Ziół, który zawiera pełnię składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu rośliny. Dzięki ekologicznemu składowi utrzymuje się w glebie dłużej niż środki oparte na sztucznych dodatkach. Nawóz Ekologiczny do Warzyw i Ziół zwiększa plony, poprawia smak, a także wpływa pozytywnie na wygląd warzyw i ziół hodowanych w szklarni.
Odkażanie i desykacja w szklarni
Po zakończeniu sezonu wegetacyjnego szklarnię należy odkazić. Doskonale nada się do tego Siarka Granulowana, która nie tylko dezynfekuje glebę, ale służy również do zakwaszania jej pod uprawy roślin kwaśnolubnych, np. pomidorów, fasoli i rzodkiewki. Możemy ją stosować pod rośliny już zasadzone, ale jednorazowa aplikacja nie może przekraczać 100 g/10 m2. Siarka Granulowana zwiększa odporność warzyw i owoców na szkodniki oraz choroby, a ponadto podnosi walory smakowe i zapachowe plonów. Pod rozwagę trzeba również wziąć desykację, czyli zabieg chemicznego dosuszenia. Desykacja wywołuje obumieranie zielonych części roślin przed zbiorem i pozwala zlikwidować chwasty. W dosuszaniu wykorzystuje się zarówno herbicydy, jak i lub proste związki, np. chlorek sodu.