Kwiaty doniczkowe, które ocieplą każde wnętrze

2020-02-28
Kwiaty doniczkowe, które ocieplą każde wnętrze

Kwiaty doniczkowe, które ocieplą każde wnętrze

W polskich domach znaleźć można wiele gatunków kwiatów doniczkowych. Wzbogacają i ocieplają każde wnętrze. Umiejętnie dobrane zapewniają doskonałe wrażenia estetyczne. Warto podkreślić także to, że znacząco także poprawiają jakość powietrza. Dzięki nim dochodzi do wchłaniania szkodliwych substancji, które pochodzą na przykład z dymu tytoniowego, farb, czy też innych preparatów. Istotne jest również to, że zwalczają rozwój zarodników i pleśni. Oczyszczają, a także nawilżają powietrze. Ponadto rośliny doniczkowe pomagają dotlenić pomieszczenie i organizm człowieka.

Jak zadbać o orchideę w domu?

Interesującą propozycją do mieszkania jest także storczyk. Jest to kwiat, który nie lubi częstego przesadzania. Warto pamiętać także o tym, że nie należy w tym przypadku przesadzać z obfitym podlewaniem. Storczyk lubi raczej delikatne zraszanie, które można przeprowadzać każdego dnia, jednak należy wyposażyć się w odpowiedni nawóz do storczyków. Cechą charakterystyczną są piękne kwiatki, które zbierają się w długi kwiatostan. Roślina pozbawiona jest drażniącego zapachu.Jakie rośliny doniczkowe ocieplą wnętrze każdego domu?

Istnieje wiele ciekawych gatunków roślin doniczkowych. Jednakże niektóre są częściej wybierane ze względu na wygląd i możliwości aranżacyjne. Ciekawym przykładem jest aloes zwyczajny. Jest to sukulent, który ma niezliczone właściwości lecznicze. Cechą charakterystyczną są grube, mięsiste liście. Roślina lubi miejsca nasłonecznione i wysoką temperaturę pokojową. Umieszczenie jej w mieszkaniu sprawi, że będziemy mogli cieszyć się oczyszczonym i świetnie nawilżonym powietrzem. Co więcej, jest to gatunek, którego wyróżnia odwrócona fotosynteza. Podlewanie powinno być oszczędne. Natomiast, jeśli chodzi o nawożenie, to należy ją traktować potasem.

W warunkach domowych doskonale sprawdza się też dracena. Jest dość łatwa w uprawie i szybko rosnąca. Preferuje nasłonecznione stanowiska, umiarkowane podlewanie, a także sporadyczne nawożenie, do czego możesz wykorzystać nawóz do palm, juk i dracen, który sprosta wymaganiom kilku gatunków roślin.

Wiele osób decyduje się także na palmę kokosową, która określana jest także jako kokos właściwy. W Europie uprawiana w doniczkach może osiągnąć 3 metry wysokości. W związku z tym może być umieszczana wyłącznie w dużych pomieszczeniach. Liście rośliny są pierzaste. Warto podkreślić, że nie wytwarza kwiatów i owoców. Lubi widne stanowiska, jednak nie należy ustawiać jej w bezpośrednim nasłonecznieniu. Roślinę nawadnia się wówczas, gdy podłoże lekko przeschnie. Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest intensywne zraszanie liści. Ziemia powinna być przepuszczalna i dobrze trzymać wilgoć.

Z kolei juka domowa zaliczana jest do grupy roślin agawowatych. Do tej samej rodziny kwalifikuje się na przykład agawę, dracenę, czy też kordylinę. W naturze roślina rozwija się na ciepłych, a także suchych obszarach Ameryki Północnej i Południowej. Cechą charakterystyczną są grube ostro zakończone liście, a także białe kwiaty. Najbardziej znana jest juka gwatemalska. Często także spotyka się jukę zwisłolistną, a także aloesową. Warto podkreślić, że preferuje ona jasne lokalizacje, a ponadto systematyczne podlewanie. Ważnym zabiegiem przycinanie, czyli usuwanie żółtych i suchych liści.

Nawożenie roślin doniczkowych

Bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, jeśli chodzi o rośliny doniczkowe, jest nawożenie. Dzięki temu dostarcza się niezbędnych składników odżywczych wpływających na dobry rozwój kwiatów domowych. W sklepach z nawozami znaleźć można produkty płynne, wieloskładnikowe, ekologiczne, organiczne, rozpuszczalne, jednoskładnikowe i jesienne. Produktem godnym polecenia jest nawóz do palm, juk i dracen marki Ogród Start. Produkt został tak opracowany, aby dostarczyć roślinom ważnych elementów takich jak azot, fosfor, potas, a także mikroskładniki. Jest bardzo dobrze przyswajalny i w pełni zaspokaja potrzeby pokarmowe roślin doniczkowych. Warto podkreślić fakt, że systematyczne stosowanie wpływa na właściwy pokrój, a także zdrowotność. Prezentowany nawóz do roślin zielonych przeznaczony jest do aplikacji w okresie od kwietnia do września.

W przypadku, gdy szukasz odpowiedniego produktu, to warto także zainwestować w nawóz do storczyków Ogród Start. Jest łatwy w aplikacji. Zawiera najważniejsze makro i mikroelementy. Dzięki niemu możliwe jest obfite i długotrwałe kwitnienie. Preparat można wykorzystywać dolistnie lub doglebowo.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel