Jak i kiedy stosować nawóz YaraMila Complex?
Jak i kiedy stosować nawóz YaraMila Complex?
Nawóz YaraMila Complex to mieszanka na tyle uniwersalna, że można bezpiecznie wykorzystać ją podczas uprawy zarówno drzew i krzewów owocowych, jak i iglaków, kwiatów balkonowych czy na trawnik. Nasz ogród może dzięki niej zyskać zdrowie i piękny wygląd. Tyczy się to zwłaszcza trawy, która wymaga regularnej pielęgnacji. O trawnik zadbamy również z pomocą innych dedykowanych produktów, w tym Nawozu do Trawy Trawnik Max granulowany, Nawozu do Trawy Żelazo Antymech i Nawozu do Trawy Jesienny granulowany.
Czym nawozić trawnik? Najlepsze nawozy
Każdy, kto kiedykolwiek zdecydował się na posianie trawy, wie doskonale, ile potrzeba wysiłku, by utrzymać jej estetyczny wygląd. Jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji trawy jest jej nawożenie, a sam wybór odpowiedniego nawozu nie raz nastręcza problemów. Nawóz wieloskładnikowy YaraMila Complex doskonale sprawdzi się jako produkt odżywczy do trawy, który dostarczy jej wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Nawóz YaraMila Complex jest często wybierany zarówno przez profesjonalnych ogrodników, jak i początkujących pasjonatów hodowli roślin.
Wśród najważniejszych zalet nawozu YaraMila Complex można wyróżnić jego uniwersalność, ponieważ sprawdzi się zarówno w uprawie roślin doniczkowych, warzyw, jak i trawnika. Z kolei jego granulowana formuła ułatwi skuteczną i równomierną aplikację produktu. Do regularnej pielęgnacji trawnika warto także wykorzystać Nawóz do Trawy Trawnik Max, który pomoże w uzyskaniu soczyście zielonego koloru. Dbanie o wygląd trawnika jest bardzo ważne, ponieważ to właśnie dzięki zadbanej trawie nasze kwiaty ogrodowe znacznie zyskają na urodzie.
Kiedy stosować nawóz YaraMila Complex?
YaraMila Complex to kompleksowe rozwiązanie na każdy przydomowy ogród, w dodatku o prostej aplikacji, z którą poradzi sobie nawet nowo upieczony hodowca. Kiedy najlepiej stosować ten nawóz? Nawóz granulowany bezchlorkowy YaraMila Complex warto stosować przed okresem siewu i sadzenia roślin, a więc w momencie, gdy są one najbardziej wrażliwe na niesprzyjające warunki. Zastosowanie nawozu YaraMila Complex daje nam gwarancję równomiernego wysiewu i estetycznego wyglądu trawy. Regularne używanie mieszanki przełoży się na piękny koloryt i bujny wzrost trawnika.
Jaki skład ma YaraMila Complex?
YaraMila Complex to nawóz bezchlorkowy w formie granulek. W jego składzie znajdują się wszystkie najważniejsze mikro i makroskładniki, w tym: Azot 12% (N), Fosfor 11% (P2O5), Potas 18% (K2O), Magnez 2,7% (MgO), Siarka 8,0% (CaO) z mikroskładnikami pokarmowymi Bor (B), Żelazo (Fe), Mangan (Mn) i Cynk (Zn). Obecność azotu gwarantuje wysoką rozpuszczalność produktu, a pozostałe składniki pozytywnie wpływają na kondycję owoców, warzyw i naszego trawnika.
Jak stosować nawóz YaraMila Complex?
Stosowanie YaraMila Complex jest niezwykle łatwe, wystarczy trzymać się rekomendowanych proporcji. Orientacyjne dawki nawozu przy średniej zasobności gleby w składniki pokarmowe wynoszą:
Trawnik nawozimy w dawce 3-5 kg/100 m2 w 3 lub w 4 dawkach
Warzywa gruntowe nawozimy w dawce 2,5-4 kg/100 m2 w 1 lub 2 dawkach.
Warzywa pod osłonami nawozimy jednorazowo w okresie sadzenia rozsady w dawce 30 g/m2 i ponawiamy nawożenie według potrzeb.
Truskawki owocujące nawozimy w dawce 1,5-3 kg/100 m2 w 1 lub w 2 dawkach.
Mateczniki truskawek nawozimy w dawce 2,5-5 kg/100 m2 w 1 lub w 2 dawkach.
Krzewy owocowe nawozimy w dawce 2,5-5 kg/100 m2 w 1 lub w 2 dawkach.
Drzewa owocowe nawozimy w dawce 2,5-3 kg/100 m2 w 1 lub w 2 dawkach.
Szkółki owocowe nawozimy w dawce 2-3 kg/100 m2 w 1 lub w 2 dawkach.
Tulipany i lilie nawozimy w dawce 2,5-4 kg/100 m2 w 1 dawce.
Krzewy ozdobne nawozimy w dawce 2-3 kg/100 m2 w 1 lub w 2 dawkach.
Wydajność
YaraMila Complex charakteryzuje się wysoką wydajnością. Jedno opakowanie 10 kg nawozu wystarczy na przeprowadzenie intensywnego nawożenia ponad 200 m2 trawnika lub 400 m2 upraw warzywnych w gruncie.
Środki ostrożności:
Nawóz może być produktem szkodliwym dla zdrowia w przypadku połknięcia. W razie takiego wypadku należy pilnie skontaktować się z lekarzem. W przypadku dostania się nawozu do oczu, należy oczy przemyć dużą ilością czystej wody. Przy długotrwałych pracach z nawozem należy używać rękawic ochronnych, a przypadku pylenia stosować środki ochrony dróg oddechowych i oczu.