Właściwe przycinanie hortensji bukietowej

2021-04-15
Właściwe przycinanie hortensji bukietowej

Właściwe przycinanie hortensji bukietowej

Pielęgnacja hortensji bukietowej

pcq

Piękny ogród to najlepszy sposób na ożywienie podwórka, tarasu czy działki. Prawdziwym klejnotem w koronie będą tutaj krzewy ozdobne i różnorodne, wielobarwne kwiaty ogrodowe, na przykład hortensja bukietowa. Ta azjatycka, wieloletnia roślina jest łatwa w uprawie i doskonale sprawdzi się w kompozycjach kwiatowych oraz jako dodatek do rabaty bylinowej. Mimo orientalnego pochodzenia hortensja bukietowa nadaje się do polskich warunków, ponieważ dobrze znosi niskie temperatury. Projektowanie ogrodu z krzewami hortensji jest łatwe i przyjemne.

Jaki nawóz do hortensji bukietowej

Chociaż hortensja bukietowa nie zalicza się do najbardziej wymagających roślin ogrodowych, to wciąż należy zapewnić jej optymalne warunki do wzrostu i kwitnienia. Odpowiednio zadbany krzew wzbogaci wizualnie nasz dom i ogród. Jaki nawóz do hortensji bukietowej? Przy uprawie ogrodowej oraz doniczkowej doskonale sprawdzi się Granulowany Nawóz do Hortensji, który jest przeznaczony do nawożenia wszystkich rodzajów hortensji (także bukietowej). Ta kompleksowa mieszanka pomoże wyhodować wymarzony ogród.

Granulowany Nawóz do Hortensji jest nieorganiczną mieszanką bogatą w mikro- i makroelementy starannie dobrane do charakteru rośliny. Nawóz działa zakwaszająco i wspomaga prawidłowy wzrost wieloletniej rośliny. Dzięki granulowanej formie jest wygodny w użytkowaniu i wydajny. Regularne stosowanie nawozu pomaga hortensji bukietowej w przezimowaniu. Dobry nawóz to podstawa, ponieważ jego jakość wpływa na intensywność barwy kwiatów i zdrowotność rośliny.

pcq

Kiedy przycinać hortensje bukietowe

Między lipcem a październikiem hortensja bukietowa obrasta w imponujące wiechowate kwiatostany. Najczęściej spotyka się kwiaty barwy białej, ale zdarzają się również odcienie różu i fioletu. Jednak osiągnięcie najlepszego możliwego wyglądu rośliny wymaga wczesnowiosennych zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie przycinania. Kiedy przycinać hortensje bukietowe? Hortensje bukietowe najlepiej ciąć pod koniec marca lub na początku kwietnia, po ostatnich mocniejszych przymrozkach. Dzięki temu w przyszłości możemy liczyć na mocniejsze i grubsze pędy. Warto również zadbać w odpowiednie odżywienie krzewu ozdobnego. Do tego doskonale nada się nawóz Obornik Naturalny Granulowany, który jest dostępny w naszym sklepie ogrodniczym gardenstart.pl.

Właściwe przycinanie hortensji bukietowej

Wczesnowiosenne zabiegi pielęgnacyjne to sposób na zdrowe krzewy i kwiaty ogrodowe. Żeby odpowiednio zadbać o wygląd hortensji bukietowej, należy wiedzieć nie tylko kiedy, ale również jak ją przycinać. Właściwe przycinanie hortensji bukietowej dzieli się na dwa etapy. Pierwsze cięcie warto przeprowadzić zaraz po posadzeniu rośliny, wówczas skracamy wszystkich pędy do ok. 15 cm nad ziemią. Drugie cięcie hortensji, wykonywane regularnie każdej wiosny, polega na usuwaniu zniszczonych i najstarszych pędów oraz na przycinaniu młodych o ok. ⅔ długości. Jeżeli nie chcemy tak dużej redukcji hortensji bukietowej, można to również zrobić o ok. ½ długości.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixel