Twoje pierwsze majowe zakupy na balkon

2020-05-05
Twoje pierwsze majowe zakupy na balkon

Twoje pierwsze majowe zakupy na balkon

Witamy w sklepie z asortymentem ogrodniczym. Maj to nie tylko miesiąc, kiedy wiosna jest w pełnym rozkwicie. To okres, kiedy rozpoczynamy intensywne prace ogrodowe, ukwiecamy nasze balkony, siejemy warzywa i umieszczamy rozsady w gruncie. Aby rośliny na każdej z tych przestrzeni były zdrowe, plenne i okazałe należy zacząć od podstaw. W pierwszej kolejności zadbamy o nasze balkony.

Sadzenie roślin balkonowych

Kiedy już mamy ziemię do roślin balkonowych, warto wymieszać ją z Hydrożelem. Znikoma ilość opadów sprawia, że woda staje się towarem deficytowym. W związku z tym warto stworzyć samowystarczalny magazyn wody dla naszych roślin - hydrożel nie tylko zapewnia stałą wilgotność podłoża, ale również poprawia strukturę gleby, tworząc idealne warunki dla rozwoju strefy korzeniowej.

Gotowe podłoże wsypujemy do docelowej donicy lub skrzynki na rośliny, której dno należy wysypać keramzytem - w ten sposób zapewniamy drenaż, który chroni nasze rośliny przed zastojami wody i gniciem korzeni.

Akcesoria do pielęgnacji roślin balkonowych

Aby właściwie pielęgnować rośliny balkonowe niezbędne będą akcesoria, które zdecydowanie ułatwią pracę. Zaliczamy do nich: konewkę, opryskiwacz ciśnieniowy, rękawiczki, pazurki i łopatkę.

Łopatka będzie niezbędna do wymieszania podłoża i umieszczenia roślin w pojemnikach. Pazurki są idealnym rozwiązaniem do spulchniania wierzchniej warstwy podłoża. Warto to robić, aby napowietrzyć glebę i usprawnić proces przenikania wody i substancji odżywczych do korzeni. Poręczna konewka będzie bardzo przydatna do podlewania roślin, zwłaszcza takich jak surfinie, które podlewamy od spodu.
Podlewanie z góry sprawia, że możemy przyczynić się do powstawania chorób grzybowych. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce lub jeśli nasze rośliny staną się miejscem żerowania takich insektów jak mszyce czy przędziorki należy jak najszybciej wykonać oprysk. W tym celu warto mieć na wyposażeniu opryskiwacz ciśnieniowy.

Nawożenie roślin balkonowych

Rośliny balkonowe, które mają ograniczoną ilość podłoża do dyspozycji, a co za tym idzie ograniczoną ilość substancji pokarmowych pobieranych z podłoża, wymagają regularnego zasilania nawozami. Polecamy sprawdzone, zbilansowane nawozy wieloskładnikowe w formie płynnej, które po rozcieńczeniu z wodą są gotowe do aplikacji.
Asortyment sklepu Gardenstart pozwoli zadbać o każdy rodzaj nasadzeń, począwszy od pelargonii, surfinii, koleusów, bakop, begonii po okazy mniej popularne. Posiadamy Nawóz do pelargonii, Nawóz do surfinii, ale również Nawóz do roślin kwitnących i balkonowych. Jeśli prowadzicie na balkonach i tarasach pojemnikową uprawę ziół i warzyw nieoceniony będzie płynny Nawóz do Pomidorów i Papryki, a także płynny Nawóz Uniwersalny.
W ofercie znajdzie Państwo również nawozy rozpuszczalne i granulowane.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel