Nawóz Hydrocomplex - uniwersalny nawóz do zadań specjalnych

2021-04-01
Nawóz Hydrocomplex - uniwersalny nawóz do zadań specjalnych

Nawóz Hydrocomplex - uniwersalny nawóz do zadań specjalnych

Projektowanie ogrodu na wiosnę

Coraz chętniej kupujemy rośliny doniczkowe, krzewy do ogrodu, kwiaty balkonowe. Zwłaszcza, kiedy nadchodzi wiosna, a my jesteśmy spragnieni kontaktu z naturą. To wtedy najlepiej zacząć projektowanie ogrodu. Zanim jednak zasieje się pierwsze ziarno, warto najpierw zasięgnąć fachowej porady i zadbać, by włożony wysiłek nie poszedł na marne. W końcu na nasze rośliny czyha wiele niebezpieczeństw, a pozornie idealne warunki mogą okazać się niewystarczające dla co bardziej wymagających gatunków. Jak więc nie stracić, a wręcz zyskać? Tutaj z pomocą przychodzi nawóz, z którym stworzymy nowoczesny ogród marzeń.

Jaki nawóz do trawy, warzyw, iglaków i roślin ozdobnych?

Jaki nawóz do trawy, warzyw, iglaków i roślin ozdobnych? Nie warto eksperymentować kosztem roślin. Najlepiej użyć uniwersalnego i sprawdzonego produktu, czyli nawozu Hydrocomplex, który jest wprost stworzony do zadań specjalnych. Doskonale wiedzą o tym klienci - zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy ogrodnictwa. YaraMila™ Complex to jeden z najchętniej kupowanych produktów.

Z nim upiększycie swój dom i ogród. Sprawdzi się on podczas przygotowywania podłoża dla upraw roślin ozdobnych i jako nawóz do:

  • warzyw gruntowych w polu,
  • warzyw uprawianych w gruncie pod osłonami,
  • wieloletnich upraw sadowniczych (ziarnkowych, pestkowych, jagodowych).
  • krzewów ozdobnych,
  • kwiatów,
  • ziół,
  • iglaków,
  • roślin kwasolubnych,
  • roślin domowych i balkonowych,
  • trawy.

Jest to więc rozwiązanie idealne nawet dla najbardziej zróżnicowanych plantacji i ogrodów.

Jak wybrać nawóz? Hydrocomplex to nawóz uniwersalny

Jaki wybrać nawóz, takie pytanie zadają sobie chyba wszyscy ogrodnicy i plantatorzy. Dlaczego jest to tak ważne? Nawożenie roślin to jeden z ważniejszych pielęgnacyjnych zabiegów, jaki należy wykonywać, żeby mieć piękne ozdoby do ogrodu. Od jakości nawozu zależą atrakcyjny wygląd, zdrowotność oraz walory smakowe otrzymanych plonów, a to właśnie na tych parametrach zależy nam najbardziej. Warto więc zawczasu zadbać o rośliny ogrodowe i nie martwić się ich stanem w przyszłości. Z tego względu warto postawić na nawóz odmiany wieloskładnikowej jak Yara Hydrocomplex, które są produktami uniwersalnymi i można je aplikować do wielu rodzajów roślin. Kupisz go w dobrej cenie na stronie sklepu ogrodniczego gardenstart.pl.

Nawóz mineralny, bogaty w składniki odżywcze

YaraMila™ Complex to nawóz bogaty w składniki aktywne o wysokim stopniu przyswajalności, dzięki czemu dostarcza roślinom wszystkich najważniejszych wartości odżywczych. Ta uniwersalna mieszanka zawiera cenny azot, fosfor, magnez i siarkę, które pozytywnie wpływają na owoce, warzywa, roślin domowe i krzewy ozdobne m.in. poprawiając ich ukorzenienie. Dzięki Yara Hydrocomplex możemy stworzyć naszym kwiatom odpowiednie warunki do wzrostu i wydania wielu pomidorów, truskawek czy borówek. Jego regularne stosowanie zwiększa szansę na otrzymanie zachwycających efektów. W dodatku oszczędzamy czas i miejsce, bo wszystko, czego potrzebują nasz rośliny ogrodowe i doniczkowe, mamy już w tym jednym opakowaniu.

Kiedy stosować nawóz Hydrocomplex?

Dla roślin ma znaczenie nie tylko jaki nawóz stosujemy, ale również jak i kiedy to robimy, a także gdzie go przechowujemy. Kiedy stosować nawóz Hydrocomplex? YaraMila™ Complex to nawóz do przygotowania gleby przed siewem lub sadzeniem roślin, a także do stosowania pogłównego. Przy nawożeniu roślin uprawnych trzeba zwrócić uwagę, żeby produkt nie dostał się na liście, ponieważ może to doprowadzić do ich uszkodzenia. Z kolei w uprawach pod osłonami Hydrocomplex jest stosowany pogłównie przede wszystkim w przypadku braku systemów umożliwiających podawanie nawozów łącznie z podlewaniem. Do jego przechowywania dobrze sprawdzają się suche i zacienione miejsca.

Jak stosować nawóz Hydrocomplex?

Jak stosować nawóz Hydrocomplex? Przy nawożeniu należy przestrzegać zaleceń producenta, a dodatkowo kierować się szwedzką zasadą życiowej równowagi lagom, czyli “w sam raz”. Jeśli damy za mało nawozu, możemy nie osiągnąć oczekiwanego efektu WOW. Za to nadmiar tak mocnej mieszanki jak Yara Hydrocomplex może nie tyle zazielenić, co wypalić nam trawnik, zwłaszcza podczas niedoborów wody wywołanych suszą. Na szczęście YaraMila™ dostępna jest w formie kształtnych granulek, które nie zbijają się w grudy i pozwalają na wygodne rozpylenie nawozu za pomocą siewnika. Dzięki temu w łatwy sposób zadbamy o nasz ogród i kwiaty balkonowe. Jednorazowa dawka w zależności od rodzaju uprawy, systemu nawożenia oraz zasobności gleby wynosi od 150 do 950 kg/ha.

Zalecane stosowanie nawozu YaraMila™ Complex:

Przygotowanie substratów torfowych i innych podłoży ogrodniczych – 0,5–2 kg nawozu/1 m3 podłoża.
Przygotowanie gleby w szklarni/tunelu – przeciętnie 5–15 kg nawozu /100 m2, rozsypać równomiernie i wymieszać z 20-cm warstwą podłoża.
Nawożenie pogłówne – stosować wysiew ręczny w jednorazowych dawkach nie większych niż 2–4 kg/100 m2 w zależności od zasobności gleby i wymagań roślin.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixel