Jak żyć w zgodzie z naturą?

2020-04-17
Jak żyć w zgodzie z naturą?

Jak żyć w zgodzie z naturą?

Życie w zgodzie z naturą pozwala zdecydowanie lepiej gospodarować czasem. Kiedy wsłuchamy się w otaczającą nas przyrodę, znajdziemy swój własny sposób na funkcjonowanie w świecie pełnym harmonii i pozytywnych emocji. Względność czasu jest niezwykłym zjawiskiem, które w trybie ekologicznym pozwala nam więcej czerpać z otaczającego świata. Jest to jeden z powodów, dla których wiele osób przyjmuje taką właśnie filozofię życia, którą przekłada na codzienne funkcjonowanie, a także uprawę przydomowego ogrodu. Ekologiczne warzywa i owoce, uprawa ziół, wysiew łąk kwiatowych to nasz wkład w budowę zrównoważonego środowiska.

Własny kompostownik

W sprzedaży mamy wiele rodzajów kompostowników. Oczywiście można zrobić własny z palet lub starych desek. Najważniejsze jednak jest to, że mamy gdzie składować materiał do kompostowania. Uzyskane tym sposobem podłoże to bogactwo makro- i mikroelementów, które wpływają na lepszą wegetację roślin w ogrodzie. Dodatkowo kompost stanowi idealną ochronę dla róż i innych krzewów w okresie zimowym, chroniąc przed przemarzaniem. Ponieważ proces kompostowania wymaga czasu, warto go przyspieszyć, stosując Kompost Garden – produkt, który przyspiesza uzyskanie wartościowej mieszanki.

Obornik granulowany

Obornik granulowany to organiczny nawóz, który wykorzystamy w uprawie roślin ozdobnych, jak i warzyw. Skorzystają na nim pomidory i warzywa korzeniowe, zaś pięknym kwitnieniem po jego zastosowaniu odwdzięczą się róże i piwonie. Bogactwo makro- i mikroelementów, to jeden z jego atutów. Warto zaznaczyć, że taki nawóz wolny jest od chwastów i patogenów, które mogłyby wyrządzić wiele szkód w naszym ogrodzie.

Obornik wymieszany z ziemią poprawia dodatkowo strukturę gleby i sprawia, że rośliny lepiej pobierają wodę i substancje odżywcze.

Siarczan Magnezu

Sól Epsom, czyli siarczan magnezu to kolejne „must have” w każdym ekologicznym ogrodzie. Wykorzystamy go do nawożenia dolistnego iglaków, zapobiegając tym samym brązowieniu igieł. Podlewając wodą z zawartością soli Epsom, poprawimy również kondycję domowych storczyków i wpłyniemy na ich lepsze kwitnienie. Siarczan Magnezu doskonale sprawdzi się również w walce ze ślimakami, które podgryzają liście roślin. Rozsypanie soli, skutecznie je odstraszy.

Siarczan Magnezu to również nieoceniony składnik ekologicznej pielęgnacji ciała. Wykorzystamy go do kąpieli, peelingów do ciała, jak i twarzy. Uzupełnimy w ten sposób niedobory magnezu w organizmie, co wpłynie na lepsze samopoczucie, a także będzie miało pozytywny wpływ przy problemach z bezsennością, apatią, skurczami nóg czy drżeniem powiek.

Życie w zgodzie z przyrodą przynosi szereg korzyści dla otaczającego świata, jak i nas samych. Jeśli taka filozofia jest bliska również Wam, zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie Garden Start. Znajdziecie tam szereg innych ekologicznych produktów nie tylko do ogrodu, ale również do domu, jak chociażby serię bioudrażniaczy BIO START do kuchni, łazienki i szamba. Zapraszamy!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixel