GardenStart i obfite zbiory w warzywniaku

2021-05-12
GardenStart i obfite zbiory w warzywniaku

GardenStart i obfite zbiory w warzywniaku

Własny warzywniak na działce to prawdziwy skarb. Można w nim wyhodować wszystko, co potrzebne w zdrowej i zbilansowanej diecie: pomidory, rzodkiewkę, ogórki, kapustę, seler, kalafior, fasolkę i zioła do smaku. Zanim jednak zbierzemy pierwsze plony, trzeba zadbać o zapewnienie im odpowiedniego miejsca i warunków do rozwoju. Dlatego tak ważne jest projektowanie warzywniaka: wybranie nasłonecznionego stanowiska, dostosowanie odczynu gleby i regularne stosowanie nawozów do warzyw. Przy dwóch ostatnich pomogą Nawóz Uniwersalny ogrodniczy GardenStart granulowany oraz Obornik Naturalny granulowany.

Przygotowanie stanowiska pod warzywniak

Co zrobić, żeby wyhodować w przydomowym ogrodzie smaczne warzywa i aromatyczne zioła? Przede wszystkim należy zadbać o przygotowanie stanowiska pod rośliny. Zakładanie warzywniaka najlepiej zacząć jesienią poprzedzającego roku, ale jeśli nie mamy takiej możliwości, zawsze można spróbować wiosną w zastanych warunkach. Stanowisko pod warzywniak powinno być odpowiednio nasłonecznione.

Po wybraniu miejsca należy usunąć darninę, całość gleby spulchnić przy pomocy motyki lub kultywatora, a następnie wyrównać grabiami. Do tak przygotowanego stanowiska potrzebna jest jeszcze jedna niezwykle ważna rzecz – nawóz. Sklep ogrodniczy gardenstart.pl oferuje cały zestaw różnorodnych nawozów, które doskonale sprawdzą się w domowym i profesjonalnym ogrodzie.

Nawóz Uniwersalny ogrodniczy GardenStart

Wieloskładnikowy Nawóz Uniwersalny ogrodniczy GardenStart stosowany jest przy nawożeniu gleby oraz podłoża pod różnego rodzaju rośliny, w tym warzywa, owoce i zioła. Dlatego nawóz ten doskonale sprawdzi się w warzywniaku. Produkt zawiera wszystkie niezbędne składniki: azot, fosfor i potas, dzięki czemu jest chętnie wybierany zarówno przez początkujących pasjonatów ogrodnictwa, jak i osoby zajmujące się profesjonalną uprawą. Nawóz Uniwersalny ogrodniczy GardenStart to gwarancja obfitych plonów, lepszych walorów smakowych i odpowiedniego wybarwienia warzyw. Przy tym doskonale nadaje się do roślin uprawianych w ogrodzie, w domowych warunkach, a także w szklarniach. Nawóz poprawia właściwości chemiczne i biologiczne gleby, dzięki czemu warzywniak rośnie w oczach.

Dobre i złe sąsiedztwo warzyw. Jak zaplanować warzywniak?

Mając przygotowane miejsce i podłoże, wciąż musimy jeszcze zasadzić warzywa. Jednak rośliny w warzywniaku nie powinny rosnąć obok siebie bez ładu i składu. Jak zaplanować warzywniak? Warto zastosować tutaj uprawę współrzędną, czyli sadzenie dwóch różnych warzyw na jednej grządce. Wynika to z faktu, że część warzyw może wpływać pozytywnie lub negatywnie na rozwój sąsiada. W takiej sytuacji mówimy o allelopatii, czyli wpływie substancji chemicznych wydzielanych przez jedne gatunki na rozwój innych gatunków roślin. Taka pozytywna relacja występuje chociażby między pomidorem i pietruszką, kapustą i burakiem, a także marchewką i szczypiorkiem. Część warzyw może z kolei działać na siebie negatywnie. Przykładowo nie powinno się sadzić obok siebie cebuli i grochu, kalafiorów i marchwi, pomidorów i bobu czy ziemniaków i ogórków.

Oprócz tego w warzywniaku powinno się stosować zasadę płodozmianu, czyli cykliczne (co kilka lat) zastępowanie uprawy jednych gatunków warzyw przez drugie. Taki cykl powinien być zaplanowany z wyprzedzeniem i dostosowany do indywidualnych warunków naszego poletka. Dzięki temu zmniejszymy liczebność oraz szansę na pojawienie się kolejnych szkodników oraz chorób w warzywniaku.

Obornik Naturalny Ogród Start granulowany

Nasze warzywa i cały ogród skorzystają na stosowaniu obornika. Obornik Naturalny Ogród Start to nawóz w granulowanej formie, który dostarczy roślinom w warzywniaku wszystkich cennych mikro i makroelementów niezbędnych do prawidłowego rozwoju. W jego składzie znajdują się: azot, fosfor, potas, magnez oraz wapń. Jednocześnie nawóz jest w pełni bezpieczny dla środowiska i podnosi jakość gleby. Można go stosować do warzyw, ziół i owoców, ale także do roślin domowych, ozdobnych i krzewów. Granulowana formuła Obornika Naturalnego Ogród Start ułatwia sposób aplikacji i niweluje nieprzyjemny zapach. Regularne nawożenie obornikiem poprawi wygląd i smak warzyw.

Ziemia BIO do Warzyw i Ziół

Osoby, które planują stworzenie warzywniaka w donicach czy skrzynkach, mogą sięgnąć po ziemię BIO do Ziół i Warzyw. To połączenie podłoża i organicznego nawozu idealnie sprawdzi się w domowej uprawie ziół oraz warzyw. Ziemię BIO do Ziół i Warzyw jest produktem ekologicznym na bazie torfu, który zawiera startową dawkę organicznego nawozu BIO, w tym glinkę i kredę. Połączenie odpowiedniej struktury gleby z dostępnością substancji odżywczych pomoże w wyhodowaniu najlepszych okazów roślin. Taka mieszanka to optymalny start dla warzywniaka, dzięki czemu będzie go można hodować w gruncie bez osłon, w małych inspektach i tunelach.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
pixel