Nasiona pomidorów
Nasiona pomidorów - dlaczego warto zasiać?
Wysokiej jakości nasiona pomidorów i ich prawidłowa uprawa to gwarancja obfitych plonów! W łatwy i wygodny sposób możesz wyhodować własne sadzonki, z których wyrosną soczyste owoce pomidorów. Proces hodowli jest bardzo prosty, niemal każdy jest w stanie sobie poradzić z uprawą tego warzywa.
W ofercie naszego sklepu dostępne są dwie odmiany nasion pomidorów – pomidor karłowy Babinicz oraz pomidor gruntowy Malinowy.
Pomidor karłowy Babinicz i pomidor gruntowy Malinowy - cechy
i zastosowanie
Obie odmiany dostępne w naszym sklepie dają duże plony w postaci soczystych owoców. Babinicza nie zaleca się siać bezpośrednio w glebę. Jest niewymagający, nie ma konieczności podcinania go ani uprawy przy podporach. Jego owoce są krwistoczerwone, a miąższ twardy i soczysty, idealne do bezpośredniego spożycia.
Pomidor gruntowy malinowy to jedna z najsmaczniejszych odmian. Można go siać w gruncie i pod osłonami. Owoce są soczyste i, doskonałe do jedzenia na surowo, ale wspaniale się spisują jako baza do przetworów o długiej przydatności.
Jak siać i uprawiać pomidory?
Nasiona pomidorów należy wysiać do gruntu i delikatnie posypać ziemią. Można również użyć pojemników/palet/doniczek na rozsadę. W uprawie z rozsady po około tygodniu powinny pojawić się pierwsze liścienie, a potem zielone liście właściwe. Sadzonki można przesadzić do większych doniczek lub umieścić bezpośrednio w gruncie, jeśli nie ma już ryzyka przymrozków.
Przy uprawie pomidorów konieczne jest to, aby pamiętać o temperaturze, która dla tej rośliny jest odpowiednia w przedziale 18-25°C. Zbyt wysoka temperatura, powyżej 30°C, hamuje wytwarzanie likopenu, czyli barwnika odpowiadające za czerwony kolor owoców. Najwięcej wody potrzebuje w okresie od połowy lipca do połowy sierpnia. W tym czasie wilgotność gleby powinna wynosić od 65 do 80%.
Pomidory można uprawiać w szklarniach oraz w gruncie. Zarówno wysokie, jak i niskie odmiany nadają się do uprawy w pojemnikach, zatem można je z łatwością hodować na balkonach. Dobrze, aby rosły w glebie o odczynie lekko kwaśnym, z pH mieszczącym się
w zakresie 5,5-6,5.
Szerokie zastosowanie pomidorów
Doceniamy pomidora za różnorodność zastosowania. Możemy go jeść na surowo, jako dodatek do sałatek czy kanapek. Jest idealny do ciepłych dań, takich jak makarony, ale doskonale sprawdza się również jako składnik przetworów.
Jednak ta roślina to nie tylko wyjątkowe walory smakowe. Jej owoce dostarczają nam niezbędne do funkcjonowania witaminy. Dzięki dużej zawartości witaminy C wspierają naszą odporność. Zawierają także witaminę E, która jest dobra dla skóry i oczu, są też bogate w beta-karoten neutralizujący wolne rodniki, a także witaminy z grupy B, w tym witaminę PP przyspieszającą metabolizm cukru i cholesterolu.
Najlepsze nasiona pomidorów w Gardenstar
W asortymencie Gardenstart znajdują się wyłącznie produkty o wysokiej jakości. Proponujemy nasiona pomidorów, które są proste w uprawie i gwarantują udane plony. Zadowolą początkujących ogrodników oraz tych bardziej zaawansowanych. Obie odmiany są uniwersalne, można je hodować na balkonach, w ogrodach i szklarniach.
Pomidor karłowy Babinicz i pomidor gruntowy Malinowy to różniące się w smaku i wyglądzie warzywa, dzięki czemu łatwiej dokonać wyboru – uprawiamy ten, który jest bliższy naszym upodobaniom.
Niezależnie od tego, którą z odmian wybierzemy, korzyści z własnych upraw są nieocenione – jemy warzywa, które są ekologiczne i pełne smaku, bez szkodliwych dla zdrowia oprysków czy pestycydów. Sposób w jaki dojrzewają nie jest dla nas żadną tajemnicą! To zupełnie inny produkt niż ten, który możemy kupić w supermarkecie czy osiedlowym warzywniaku.